Ana Sayfa
Son Kitaplarımız

''Genciz, Türk'üz, Yahudiyiz, Yerli Yabancı Değiliz'' – Türk Yahudi Gençleri

Rıfat N. Bali

Bu çalışma kızlı erkekli onsekiz Türk Yahudi gencinin kendi kalemlerinden doğdukları, büyüdükleri ve birer yurttaşı oldukları Türkiye hakkında düşündüklerini, hissettiklerini, kırgınlıklarını, hayal kırıklıklarını...

Bir Zamanlar Amerika ve Türkler – Siyasi, Sosyal, Dini ve Ticari Temaslar

Emrah Şahin

Günümüzde Amerika’da yükselen İslam düşmanlığını görüyoruz ama bu düşmanlığın arka planını bilmiyoruz. Halbuki politikacı, dinadamı ve aydınlar, eskiden beridir Müslümanlar aleyhinde çalışmaktadır.

Türkiye'de Holokost Tüketimi (1989-2017)

Rıfat N. Bali

"Holokost", Türkçede yer almayan, Türk kültürüne mal olmayan bir kelime. Altı milyon Yahudi’nin Nazi rejimi tarafından yok edilişini anlatmak için kullanılan bir kelime.

"This is My New Homeland" Life Stories of Turkish Jewish Immigrants - II

Rıfat N. Bali

This work is a compilation of life stories of twelve Turkish Jews, born and raised in Turkey, and who have settled in new homelands.

Electoral Systems in Turkey

Burak Cop

Elections constitute the ultimate ground of struggle between competing political actors. The design of electoral systems, for its part, is as important as the elections themselves. In other words the rules of the game are as important as the game itself.

Rus Devrimi ve Mustafa Kemal

İsmet Konak

1917 Ekim Devrimi’yle birlikte alevlenen Rus İç Savaşı (1918-1922) hem bir sınıf savaşı olması hem de Türk-Rus ilişkilerinin kaderini tayin etmesi açısından oldukça önem arz etmektedir...

 
Libra Yayınevi'ne Hoşgeldiniz

Libra Kitapçılık ve Yayıncılık "genç" ancak ihtiras ve tutku sahibi bir şirket. Hayali sosyal bilimler dalında Türkiye ile ilgili hazırlanmış ve gün ışığına çıkmamış vasıflı ve özgün yüksek lisans, doktora tezlerini ve araştırmaları yayınlamak ve ciddi bir külliyat oluşturmak. Tarih, siyaset bilimi, toplumbilim, antropoloji, kültürel incelemeler, hatıratlar, biyografiler. Bütün bu alanlarda hazırlanmış özgün tezler ve araştırmalar bizi ilgilendiriyor. Değerlendirebilmemiz için çalışmalarınızı göndermekten çekinmeyiniz.

 

Haber Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olun...Siz de Beğenin


LibraKitap adlı kişiyi Twitter'da takip et


Instagram

Yazarlarımızdan

İsmet Konak İsmet Konak
1982 yılında Tunceli’de (Dersim) doğdu. İstanbul Ü...Devamı...
Sezai Balcı Sezai Balcı
1976’da Giresun’un Tirebolu ilç...Devamı...
Mehmet Başaran Mehmet Başaran
Mehmet Başaran 1961 yılında İzmir'de doğdu. İlk ve orta &...Devamı...